Back to Home

Druga część – nowy bohater

Z dumą informujemy, że już w sprzedaży jest druga część cyklu Wuj krasnolud. W “Wuju krasnoludzie, Pani Strach i Panu Złość” pojawia się nowy bohater, kolega Emki.

Tym razem bohaterowie muszą sprostać niebezpiecznemu wyzwaniu.  Bowiem, Pani Strach i Pan Złość mają ambitny plan zawładnięcia światem. Krasnolud Karol z siostrzenicą Emką i jej kolegą Hubertem nie mogą, i nie chcą im na to pozwolić. W czasie podróży bohaterowie spotkają wiele fantastycznych postaci znanych z polskich legend i opowieści oraz przeżywają niesamowite przygody. Muszą się spieszyć, bo czasu mają bardzo mało.

„WUJ KRASNOLUD, PANI STRACH I PAN ZŁOŚĆ” opowiada o przyjaźni, pomocy innym i wzajemnym szacunku, akceptacji osób niepełnosprawnych, ochronie przyrody, odróżnianiu dobra od zła. Dorosły czytelnik znajdzie w niej również bardzo ważny przekaz: „Czas dzieciństwa to najpiękniejszy okres w naszym życiu, dlatego warto przeżyć go, tak by zachować jak najwięcej pozytywnych i pięknych wspomnień ”. Książka zachęca dzieci do spojrzenia na świat w inny sposób, niż promują go dziś media. Autor wskazuje, że odłożenie na bok komórki oraz pada do konsoli może być początkiem ciekawej zabawy. Wystarczy tylko uruchomić pokłady wyobraźni.

Leave a Reply